Geliştirici KartlarıRobotikTeknoloji

Arduino Mega 2560

Kendileri Arduino Mega’nın geliştirilmiş versiyonu olup adından da anlaşılacağı üzere ATmega2560 mikro denetleyicisi kullanan bir geliştirme kartıdır.İşlemci açısından bakıldığında neredeyse en gelişmiş arduino kartları arasında gösterilebilir.

Üzerinde ki fazladan pin girişleri ile normalde giriş seviyesinde ki arduino kartlarla yapılamayan bir çok projeyi bu kart ile yapmak mümkündür.54 pine sahip olan bu kartın pinlerinin 15 tanesi PWM pini 16 tanesi analog giriş çıkış pini 4 tanesi UART pii olarak kullanılırken 1 adet reset , bir adet güç girişi , 1.5 volt güç çıkışı , 1 AREF ve 3 adet GND pini mevcuttur.

Aşağıdaki resimde Arduino Mega 2560  üzerindeki bileşenleri inceleyebilirsiniz

Diğer arduino türlerinde olduğu gibi Arduino Mega 2560 içinde USB veya pinler ile güç verip çalışmasını sağlayabilirsiniz. USB kablo ile bilgisayardan veya uygun adaptör olmaması durumunda VIN pini ve GND pinleri ile cihazı çalıştırabilirsiniz.

Yukarıda da bahsedildiği gibi Arduino Mega 2560 üzerinde 4 adet RX-TX giriş çıkışları mevcuttur böylelikle 4 farklı cihaza kadar seri haberleşme imkanı sağlanmaktadır.  Arduino Mega 2560 ayrıca TWI ve SPI haberleşmesine sahiptir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün